Nieuwsberichten,Persberichten

Staatssecretaris Dijkhoff uitgeroepen tot meest DWARSe politicus

19 oktober 2015

DWARS, GroenLinkse jongeren heeft op haar Najaarscongres in Den Haag staatssecretaris Klaas Dijkhoff (VVD, Asiel) uitgeroepen tot meest DWARSe Politicus van het Jaar. De politieke jongeren reiken deze prijs jaarlijks uit aan een politicus die tegen de stroom in voor de goede zaak bleef staan.

Voorzitter Lyle Muns legt deze verrassende keuze uit. “Vaak zijn we het oneens met deze staatssecretaris, maar Dijkhoff zegt duidelijk dat vluchtelingen in Nederland nooit op straat hoeven te slapen. Met zijn humane houding distantieert hij zich van een steeds meer xenofobische VVD-fractie. Bovendien voorziet hij de haatdragende uitspraken van Wilders overtuigend van repliek. Daarom is Klaas Dijkhoff de DWARSe Politicus van het Jaar!”

Muns vervolgt: “Dijkhoff heeft te maken met een verregaand gepolariseerd asieldebat. De gebeurtenissen in Oranje en de uitspraken van VVD-fractievoorzitter Zijlstra over asielzoekers als geraffineerde profiteurs zijn hiervan duidelijk voorbeelden. De manier waarop hij dan toch zijn hart laat zien verdient een compliment.”

De bijbehorende prijs zal binnenkort aan Klaas Dijkhoff worden aangeboden.

Gerelateerd Nieuws

Nieuwsberichten, Persberichten, Politiek

Jongeren GroenLinks-PvdA roepen op: stap niet in rechts kabinet

Links heeft de verkiezingen verloren, sinds de Tweede Wereldoorlog is links niet meer zo klein…

30 oktober 2025
Nieuwsberichten, Persberichten, Politiek

Reactie GL-PvdA Verkiezings-programma

Reactie van DWARS en de JS op het verkiezingsprogramma van GroenLinks-PvdA
Vandaag heeft…

18 augustus 2025
Nieuwsberichten, Persberichten, Politiek

Onze toekomst, onze visie!

Afgelopen week werd duidelijk dat GroenLinks en PvdA volgend jaar samen opgaan in een nieuwe…

17 juni 2025