DWARS in de media,Nieuwsberichten,Politiek

Ook nu baas in eigen buik – teken de petitie!

11 april 2020

Gisteren is het abortusrecht geschonden. De rechtbank heeft namelijk gistermiddag besloten dat de abortuspil niet mag worden opgestuurd naar Trix, een vrouw die vanwege COVID-19 geen abortuskliniek kan bezoeken.

Dit maakt ons boos. Onze moeders en oma’s hebben gestreden voor baas in eigen buik, voor het abortusrecht. Vrouwen* die samenwonen met een gezinslid of huisgenoot met COVID-19 symptomen, mogen nu geen abortuskliniek bezoeken. Zij kunnen een ongewenste zwangerschap dus niet afbreken.


Daarom roepen we op tot online actie:

? Onderteken onze petitie voor een noodoplossing, zodat het recht op abortus niet verder geschonden wordt;

? Deel je eigen (of onze) #ooknubaasineigenbuik foto met de hashtags #abortuswet en #baasineigenbuik en spreek je uit voor het recht op abortus!

Gerelateerd Nieuws

DWARS in de media, Internationaal, Nieuwsberichten

Israel kidnapt Cerisa, PROTEST roept kabinet op: ‘handel nu!’

Bestuurslid van DWARS, Cerisa van Kesteren is gekidnapt door Israël in haar poging om met de…

20 mei 2026
Internationaal, Persberichten, Politiek

Jongeren PRO gaan mee met Flotilla naar Gaza: “Niemand is vrij totdat Palestina vrij is”

In april en mei vaart bestuurslid Cerisa van Kesteren namens DWARS en de Jonge Socialisten (JS),…

18 april 2026
Politiek

DWARS en JS spreken zich uit over Iran

Al 47 jaar leeft het Iraanse volk onder de onderdrukking van het regime en de Revolutionaire…

14 maart 2026