Persberichten

DWARS verbijsterd over keuze voor Blok boven Kaag

05 maart 2018

Vandaag heeft premier Rutte bekend gemaakt dat Stef Blok naar voren geschoven wordt om Halbe Zijlstra op te volgen als minister van Buitenlandse Zaken. DWARS, de jongerenorganisatie van GroenLinks, is verbijsterd over deze keuze.

DWARS-voorzitter Bas van Weegberg: “Het is bizar dat Rutte wéér kiest voor een middelmatige man zonder buitenlandervaring in plaats van een internationaal gerenommeerde oud-topdiplomaat als Sigrid Kaag. Rutte weigert om te kiezen voor kwaliteit en dat is niet in het belang van ons land.”

In november vorig jaar zei Blok nog dat “vrouwen een zekere irrationaliteit met zich meebrengen”. Het feit dat Blok na het doen van deze uitspraak de positie van een topdiplomaat als Sigrid Kaag alsnog mag overnemen is belachelijk, volgens de jongeren van GroenLinks.

Gerelateerd Nieuws

Persberichten

DWARS stemt in met principebesluit over samengaan Jonge Socialisten

Op het zomercongres 2025 van DWARS is ingestemd met het principebesluit over het samengaan met de…

04 juni 2025
Nieuwsberichten, Persberichten, Vereniging

Uitslag Ledenraadpleging linkse samenwerking DWARS

Het is zo ver: de uitslag van de ledenraadpleging over linkse samenwerking is hier. De afgelopen…

21 november 2024
Nieuwsberichten, Persberichten, Politiek

Reactie Prinsjesdag

Gisteren was het Prinsjesdag en komende dagen wordt er gedebatteerd over de plannen van het…

18 september 2024